ÜRÜNLER

• TARIM PLASTİKLERİ BÖLÜMÜ•

Greenhouse and Tunnel Films Greenhouse and Tunnel Films Greenhouse and Tunnel Films Greenhouse and Tunnel Films Greenhouse and Tunnel Films Greenhouse and Tunnel Films

SERA VE TÜNEL PLASTİKLERİ

Alvaplast çok katlı üretim teknolojisini kullanarak sera ve tünel plastik örtüleri üretir. Bu bizim müşteri ihtiyaçlarına göre istikrarlı bir ürün kalitesine ve özel ürün tasarımına ulaşmamızı sağlar.

Alvaplast kuvvetlendirilmiş UV bozulması dayanıklılığı ve doğal ışık geçirgenliği, ışık dağılımı yada ısı tutumu için gerekli özel fotoselektif özellikleri birleştiren yüksek kalite bir ürün tasarımı sunar. Talep doğrultusunda “özel-tasarım” ürünler için özel eklentiler kullanılır.

Bütün filmler LDPE (Düşük Yoğunluklu Politen) ve EVA (Etil Vinil Asetat) malzemelerinin karışımıyla üretilir. Standart ürün için kalınlıklar 100 mikron’dan 200 mikrona kadardır ve 18 metreye kadar her en mevcuttur.

ALVASOL (UV) plastiği fotosentez etkisini ve istikrarlı bitki büyümesini sağlayan ışık dağılımının mükemmel dengesiyle güneş bozulmalarına karşı dayanıklılık için tasarlanmıştır.

ALVATHERM (UV+IR) plastiği daha uzun ömür için tasarlanmıştır ve sera içindeki sıcaklık kontrolünü sağlamak için IR tutumu ile birlikte dağılımının mükemmel dengesini sağlar. Bu sayede iyi büyüme oranlarına ulaşılır, daha yüksek bitki sıcaklığı sağlanır, gece ısıtma maliyetlerini azalttığı gibi kavrulma ve don zararını önler.

INDASOL bizim en üst sınıf plastiğimizdir, tamamen EVA’dan oluşur ve en iyi mekanik özellikler ve farklı hava koşullarına (yüksek sıcaklık farklılıkları, şiddetli rüzgarlar,… gibi) mükemmel uyumu sağlaması için mükemmel görüntüsel özellikler sunar.

ÖZELLİKLİ EKLENTİLER

Çok katlı üretim teknolojisini kullanarak çoğu filmler iklim koşullarına ve bitki gereksinimlerine bağlı olarak özel müşteri taleplerini karşılayacak şekilde tasarlanabilir.

Işık Dağılma Özellikleri (Light Diffusion Enhancers): Gölgeleme amaçlarına ulaşmak için ve plastiğin altında oluşan sıcaklığı azaltmak için.

Işık Geçirgenliği Özellikleri (Light Transmission Enhancers): Normal büyüme şartlarındaki ürün erkenciliği gibi kışın yada düşük ışık durumlarında sürekli büyümeye ulaşmak için.

Kararma-Önleyen (Anti-blackening): Özel olarak gül üreticileri için taç yaprakların kararmasını kontrol etmek ve önlemek amacıyla tasarlanmıştır.

Damlama-Önleyen (Anti-drip): Buğunun bitkilerin üzerine damlamasını önler, hastalıkları, bitki zaiyatlarını ve aşırı sulamayı engeller.

Virüs-Önleyen (Anti-virus): Birçok patojenik funginin (botritis, küf, vb) sporlanmasını azaltarak ve aynı zamanda hastalık taşıyıcıların ( beyaz sinek, thryps, vb) bu hastalıkları yaymasını engelleyerek kesin hastalıkların kontrol edilmesini sağlar.

Toz-Önleyen (Anti-dust): Tozların katılaşmasını önleyerek ışık yayılmasının yüksek derecelerde gerçekleşmesini sağlar.

Kimyasal Önleyen (Anti-chemicals): Kimyasallarla(sülfür, klorin,…vb)  temastan dolayı plastiğin bozulmasını engellemek için yüksek dayanıklılık.