ÜRÜNLER

•TARIM PLASTİKLERI BÖLÜMÜ•

Greenhouse and Tunnel Films Greenhouse and Tunnel Films Greenhouse and Tunnel Films Greenhouse and Tunnel Films Greenhouse and Tunnel Films

MALÇ VE MİKRO TÜNEL FİLMLERİ

Alvaplast maksimum yırtılma dayanıklılığı ve garantili kullanım süresiyle birlikte arttırılmış mekanik özellikleri (sünme ve ürün hafızası) garanti etmek için çok katli üretim teknolojisini kullanarak yüksek performanslı malç filmleri üretir.


Açık arazi uygulamaları için tasarlanan ürünler üretim sezonunu erkencileştirmek ve/veya uzatmak için suyun buharlaşmasını azaltmada ya da mikro iklimler yaratmada yabani ot kontrolü, toprak ısı kontrolü, fümigasyon, solarizasyon ve zararlı kontrolünde ideal çözümler sunacak şekilde tasarlanmıştır.


Malç olarak kullanım için bu filmler LDPE, LLDPE yada ikisinin karışımından üretilmiştir. Uygulama şekline göre kalınlıkları 13,75 (55 gauge) mikrondan 50 (200 gauge) mikrona kadar değişir.
Mikro tünel olarak kullanım için uygulama şekline bağlı olarak bu filmlerin kalınlığı 50 (200 gauge) mikrondan 125 (500 gauge) mikrona kadar değişir.


Bütün malç ve mikro tünel filmlerinde böcek kontrolü ve kolay dikim için ve mikro tünellerde yada çift çember olarak kullanıldıysa seralarda mükemmel havalandırma sağlamak için mikro ve makro delikler yapılması mümkündür (lütfen ürün uygulamasına bakınız).

Standart Filmler

  • Şeffaf Filmler: istikrarlı büyüme ve ürün erkenciliği.
  • Siyah Opak Filmler: %0 ışık geçirgenliği garanti edilir.
  • Damlatmayan (anti-drip) Şeffaf Film: ışığın filmden geçişini arttırır, özellikle günün ilk saatlerinde geçirilen ışık toprak ısısını oldukça arttırır ve gece ısı kaybını önler. 

Foto-selektif malç filmleri

Talebe göre tek renk ve çok renkli malç filmleri mevcuttur. Bitkinin türüne ve üretim ortamına göre böcek ve hastalık kontrolüne (thryps, beyaz sinek, botrytis,… vb) ulaşmak için ve fotosentezi arttırmak, en uygun kök kontrolünü ve yabani ot kontrolünü,…vb sağlamak için filmin farklı çeşitleri kullanılabilir.


Tek renk kombinasyonları opak beyaz, gümüş, yeşil, kahverengi,…vb şeklindedir.
Çok renk kombinasyonları beyaz/siyah, gümüş/siyah, sarı/siyah, turuncu/kahverengi,… vb şeklindedir.

 

Delikler

Malç ve mikro tünel filmlerinde delik yapmak mümkündür. Vakit ve işgücü maliyetini azaltır ve kontrolsüz toprak üstü delmesinin plastiğe vereceği zararı engeller. 

  • Makro delikler:[nbsp] 10 mm, 50 mm ve 80 mm çapında paralel yada üçgen şeklinde olabilir. Genellikle dikim alanında kullanıldıgı zaman damlama sıralarına, ürün yoğunluğuna,..vb  göre uydurulabilir.
  • Çoklu Delikler: 10 mm çapında paralel ve üçgen şeklinde olabilir. Bitki dikim alanı yada kayma önleyici (metrekarede 500 delik) olarak kullanılır.
  • Mikro Delikler: filmin tüm yüzeyinde 1 mm çapında bulunan deliklerdir, havalandırmayı sağlar ve kavrulmayı önler.