ÜRÜNLER

• TARIM PLASTİKLERİ BÖLÜMÜ •

Greenhouse and Tunnel Films Greenhouse and Tunnel Films Greenhouse and Tunnel Films Greenhouse and Tunnel Films Greenhouse and Tunnel Films Greenhouse and Tunnel Films

 

Toprak Dezenfeksiyonu

  • Solarizasyon Filmi: Fungal patojenlerin (sclerotinia, phytophthora, rhizoptonia, fusarium) yok edilmesinde en büyük etkiyi göstermek için toprak sıcaklığını 43 C’nin üstüne çıkarır (> %90) ve etkili solarizasyon için gerekli zamanı azaltır (48 saate).
  • VIF Film (Sızdırmayan Film): Metil bromid ve diğer toksik gazlara karşı sızdırmazlık sağlar. Sol VIF maksimum 0,12 gr/m2h MB gazının geçebileceğini garanti eder. Böylece maliyetleri azaltır ve kimyasal uygulamaların etkinliğinin %50 oranında artmasını sağlar. 

Ürün Erkenciliği

  • Isı Perdesi: İyi kalibrede ve erkenci ürün gelişimini sağlayan mikro iklim yaratmak için çok delikli örtü.
  • Sofralık üzüm örtüsü: Kolay kurulumu sağlamak için yan gözlerle kuvvetlendirilmiş özel olarak üretilen tünel filmi.  Işık yoğunluğu kontrolü ve ısı kaybının önlenmesi gibi UV radyasyonunun meyvelere zararlarının azaltılmasını sağlar. Bitkinin olgunlaşması için tavsiye edilir. Kiraz ve diğer yumuşak meyveler (şeftali, kayısı, vb) için de tavsiye edilir.
  • Ağır yük koruma örtüsü: 600 saatlik QUV yani 4 yetiştirme sezonluk garanti verilen özel olarak lamine edilmiş Yüksek Yoğunluklu Polietilen (HDPE) rafya malzemedir. Tünel ve seraların yan pencerelerinde kullanım için özel olarak tasarlanmıştır. Aynı zamanda yumuşak meyvelerin korunması ve sezonlarının uzatılması amacıyla koruyucu örtü olarak da kullanılır.
  • Yanları Cepli Tünel Filmi: Havalandırma sürecinde oluşacak hasarları önlemek ve üretim ve toplama sürecinde ürün yönetimine yardımcı olmak amacıyla mini-tünel uygulamaları  için özel olarak tasarlanmıştır.
  • Muz Olgunlaştırma Torbası: Muz salkımını saran örtü meyveyi kuştan, rüzgardan ve güneş zararından korur, kalitesini ve verimi arttırır. Tüp şeklindedir, salkımın tepesine doğru kaydırılır ve gevşek şekilde bağlanır ve tabanı açık bırakılır. Muz torbasını son meyvenin 100 mm aşağısından kesiniz böylece meyve daha çok gelişir.

Çevre Dostu Çiftçilik

  • Hidroponik Filmler/torbalar: beyaz/siyah renkteki film hidroponik ürünler için alt tabaka desteği olarak kullanılır. Talebe göre film deliklendirilebilir. Torbalar hidroponik üretim sistemlerinde substrat için konteyner gibi kullanım amacıyla tasarlanmıştır. Bu kapalı torbalar besin kontrolünü, su tasarrufunu, hastalıkların azaltılmasını ve üretim sürecinin kısaltılmasını sağlar. 
  • Biyolojik olarak parçalanabilen Malç: 45-90 günlük kullanım için mükemmeldir, tamamen toprağın içine çözünür. Toprak gübrelemesini destekler, işgücü maliyetlerini azaltır ve atık yönetimini kolaylaştırır.

Havuz Plastikleri

LDPE’den üretilmiş yüksek dayanıklı ve uzun ömürlü 250 mikron ile 500 mikron arası kalınlıkta üretilen dış katmanı kaynaklanmaya uygun iç katmanı da mükemmel mekanik özellikler içeren film. 

Bitki Yönetimi

Rafia Bağlama İpi: Lifli rafia ipi UV’ye karşı dayanıklıdır ve pürüzsüzdür. Sera ve tünel içerisinde ürün desteklemesi için en iyi çözümdür. Bu ipler bitkinin büyümesine yön verir ve üretim sürecinde doğru bakım yapılmasını sağlar.